TEZMAKSAN Akademi ile OSTİM Teknik Üniversitesi “Eğitim” ve “Teknoloji” alanlarında işbirliği yaparak güçlerini birleştirdi

Kurulduğu 2015 yılından bu yana 40 bin lise öğrencisine mesleki ve teknik seminerler veren, 62 ildeki lise ve üniversitelerle işbirlikleri geliştiren TEZMAKSAN Akademi, yeni eğitim döneminde OSTİM Teknik Üniversitesi ile önemli bir işbirliğine imza attı. İki kurum arasında imzalanan protokol kapsamında OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde öğrencilere Akademi eğitmenleri yeni teknolojilerin kullanımı ve CNC eğitimleri verecek.

Sanayinin nitelikli eleman ihtiyacına çözüm olmak için bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan TEZMAKSAN Akademi, OSTİM Teknik Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı. 2015 yılından bu yana 40 bin teknik lise öğrencisine seminerler veren, okullara 50 bin ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştiren, 62 ildeki meslek lisesi ile üniversitelerle işbirlikleri geliştiren TEZMAKSAN Akademi, 2019-2020 eğitim döneminde de OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte çalışacak.

İmzalanan protokol kapsamında, sanayinin ihtiyacı olan ancak okullarda bulunmayan eğitimler TEZMAKSAN Akademi tarafından öğrencilere detaylarıyla anlatılacak. Akademinin eğitmenleri, Makine Mühendisliği Bölümü ve Makine Programı öğrencilerine yeni teknolojilerin kullanımı ve CNC eğitimleri verecek. Ayrıca iş birliği kapsamında iki kurum; uygulamalı eğitim, işbaşında eğitim, staj uygulamaları, kariyer ve rehberlik merkezi ve istihdam çalışmaları alanlarında ortak projeler gerçekleştirecek. Üniversitede gerçekleştirilecek bu eğitimlerin yanı sıra sanayi çalışanları da Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek uygulamalı eğitimlerden yararlanma imkanına sahip olacak.

“Gelişen dünya için anlamlı işbirliği”

2019 yılının Eylül ayında eğitim faaliyetlerine başlayan OSTİM Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, işbirliğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Yülek, “Her şeyden önce TEZMAKSAN’a bize verdiği işbirliği desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. OSTİM Teknik Üniversitesi olarak arkamıza 50 yılı aşkın zamanlık üretim tecrübesi ve sanayi deneyimini de alarak farklı bir model ile üretim süreçlerini bilen ve üretimin içinden gelen mezunlar vermeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda sanayi ile işbirliğinin tam ortasında yer alan bir üniversite olarak teorik eğitimin yanı sıra; ağırlıklı uygulamalı eğitim, işyeri deneyimi, işyeri uygulaması ve işyerinde eğitim imkanları ile öğrencilerimize yeni ufuklar açmak istiyoruz. Dolayısıyla sanayicilerimiz ile yaptığımız işbirlikleri ve ortak çalışmalar bizim için çok kıymetli. Bu sayede bir taraftan kaliteli mezunlar verirken bir taraftan da hem bu mezunlarımız hem de hocalarımız ile sanayinin gelişimine de önemli katkılar sunacağımıza inanıyoruz. Üreten üniversite olmak amacıyla çıktığımız bu yolda gerek okul içinde gerekse kampüsümüz olarak nitelendirdiğimiz Ankara’nın sanayi havzasında oluşturduğumuz imkanlar ile öğrencilere ve diğer ihtiyaç sahiplerine en güncel teknolojiler doğrultusunda eğitimler gerçekleştireceğiz. Bu yolda TEZMAKSAN Akademi ile işbirliği yaparak güçlerimizi birleştirmek hem gençlere bilgi ve deneyim kazandırmak hem de sanayinin ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirerek hizmet kapasitesini artırmak açısından son derece önemli ve anlamlı” dedi.

“Sanayi- Üniversite işbirliklerine inanıyoruz”

2015 yılında kurulan TEZMAKSAN Akademi ile öğrencilerin gelişimini desteklemekten mutlu olduklarını dile getiren TEZMAKSAN Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu, bugüne kadar pek çok üniversite ve meslek lisesi ile iş birlikleri yaptıklarını söyledi. Genç beyinlerin donanımı ile ülkelerin gelişmişlik düzenleri arsasında doğru orantı bulunduğunu dile getiren Aydoğdu, ”TEZMAKSAN Akademi olarak sanayi ve teknik okulların işbirliği konusunda dört yılda bir çalışmamız var. Umarız OSTİM Teknik Üniversitesi ile birlikte üniversitenin müfredatı yanı sıra sanayinin ihtiyacı olan teknik eğitimlerin desteklenmesi açısından biz üstümüze düşen görevleri yapacağız. Hepimiz biliyoruz ki ülkemizin en büyük problemlerinden birisi eğitim ve buna bağlı olarak nitelikli eleman eksikliği. Bu farkındalıkla TEZMAKSAN Akademi olarak eğitimi öncelikli olarak görüyor, ülkemizi emanet edeceğimiz beyinlerin gelişimine katkı sağlamak için bir dizi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Aslına bakarsanız yaptığımız firmalar adına sanayi ve eğitim sektörü arasında köprü oluşturmak. Nitelikli ve eğitimli bireyleri sanayiye kazandırmak, sektörde özendirici ve öncü rol üstlenerek sanayinin gelişimine katkıda bulunabilmek öncelikli hedefimiz. Çünkü biz geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin eğitimi önemsiyor, onlar için yol haritası oluşturmaktan gurur duyuyoruz” dedi.


Son Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 93
Machine Tool Express Sayı 92
Machine Tool Express Sayı 91
Machine Tool Express Sayı 90
Machine Tool Express Sayı 89
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85tr
Machine Tool Express Sayı 85en
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar olmak için tıklayınız.