TEZMAKSAN Robot Zirvesi’nde CUBEBOX ve yeni yazılımı ROBOCAM’ı görücüye çıkardı

TEZMAKSAN Robot Zirvesi’nde CUBEBOX ve yeni yazılımı ROBOCAM’ı görücüye çıkardı

TEZMAKSAN, fabrikaları daha akıllı hale getirmek için tasarlayıp geliştirdiği CUBEBOX ve yeni programı ROBOCAM’ı tanıttı. Robot Yatırımları Zirvesi’nde ilk defa görücüye çıkan CUBEBOX fabrikaların 24 saat operatörsüz çalışmasına olanak tanırken, 2,5 eksen CAD CAM (ROBOCAM) ise robotlu makinelerin kontrolünü sağlıyor. TEZMAKSAN Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, son dönemde geliştirdikleri yerli ve milli ürünler CUBEBOX, ROBOCAM ve diğer otomasyon sistemleri için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını açıkladı.

Türkiye’nin rekabet gücünü arttıracak ve yerli üreticilerin maliyetlerinin düşürecek çözümlerin sergilendiği Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde TEZMAKSAN, yeni ürünü CUBEBOX ile yeni programı ROBOCAM’u sektör profesyonellerine tanıttı. İlk olarak Almanya’da düzenlenen EMO Hannover Fuarı’nda görücüye çıkan ürünler Türkiye’de ise ilk defa Robot Yatırımları Zirvesi’nde sergilendi.

Fabrikaların operatörsüz çalışmasına olanak tanıyan, özellikle gece vardiyalarında üretici şirketlere yüzde 50 verimlilik sağlayan CUBEBOX, standart yapısıyla da tüm CNC tezgahlarla uyumlu olmasıyla göze çarpıyor. Şirketlere özel robot sitemlerinden yüzde 20 daha uygun fiyata gelen CUBEBOX, sadece bir günde kurulup devreye alınabiliyor. Ayrıca bu sistem ile robot programlama bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi de yapılabiliyor.

Dünyada bir ilk… TEZMAKSAN Robocam…

Zirve kapsamında markanın görücüye çıkardığı diğer bir ürün ise 2,5 eksen CAD CAM yani ROBOCAM oldu. CUBEBOX için tasarlanan ve robotun kontrolüne olanak tanıyan ROBOCAM, aynı zamanda diğer robotlu makinelerde de kullanılabiliyor. Şirket cirolarının yüzde 2’sini Ar-Ge ye ayırdıklarını, sadece son dönemde gerçekleştirdikleri CUBEBOX, ROBOCAM ve diğer otomasyon sistemleri için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını dile getiren TEZMAKSAN Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, güçlü bir Türkiye ve katma değeri yüksek ürünler için bunun şart olduğunu kaydetti.

Yenidünya düzeninde Ar-Ge’ye ve inovasyona ağırlık vermenin zorunluluğundan bahseden Aydoğdu, markaların rekabet gücünü arttırmak ve pazardaki yerini kaybetmemek için çalışma şekillerini değiştirmesi gerektiğini söyledi. Aydoğdu, “Kontrol üniteleri ve hassas rulmanları Türkiye olarak üretemiyoruz çünkü bunlar dünyada 3-5 firmanın tekelinde olduğu için ithalat ağırlıklı kalıyoruz. Türkiye’de üretilen makinelerin de işçiliğini çıkardığınızda yüzde 80’i yine ithal diyebiliriz. Makinaların parçaları lego gibi toplanıyor ancak o zaman da bir katma değer yaratamıyorsunuz. Bu nedenle de dışa bağımlısınız ve en hassas parçaları ithal ediyorsunuz. Ancak bu sefer de uluslararası arenada rekabetçi olamıyorsunuz. Bu noktadaTEZMAKSAN olarak ROBOCAM yazılımını geliştirdik. CUBEBOX içinde bir program olarak tasarlanan yazılım, robotların kontrolüne olanak tanıyor. Ayrıca diğer robotla makinelerde de kullanmak mümkün. TEZMAKSAN AR-GE ekibi olarak CNC tezgâh üretiminde kendi kontrol ünitemizi üretemiyoruz ancak biz de robotları kontrol edebilen yerli ve milli 2,5 eksen CAD CAM yani ROBOCAM sayesinde bunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu, dünyada bir ilk. Bu sistemi kendi imkanlarımızla yerli ve milli bir bakış açısıyla geliştirdik. Bunun da ihracatını yapmak istiyoruz” diye konuştu.


Etiketler: hakan aydogdu   kapasitematik   arge   cad cam   verimlilik   yatırım   cubebox   robocam   yeni yazılım   robot zirvesi   

2020 Ocak - Şubat Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85 EN
Machine Tool Express Sayı 85
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar ol.