TEZMAKSAN, Planlı Bakımda fark yarattı

TEZMAKSAN, Planlı Bakımda fark yarattı

Onur Yazıcı TEZMAKSAN / Bakım Bölüm Yetkilisi - Yasin Karanfil TEZMAKSAN / Bakım Servis Sor.

MAKTEK Avrasya Fuarı’nda 2. Hall’de yer alan TEZMAKSAN standının üçüncü uğrak noktası Bakım bölümüydü. Sektörde “Bakımsız” makine bırakmamayı hedefleyen TEZMAKSAN’ın Makine Bakım Sorumlusu Onur Yazıcı, ziyaretçilere Planlı Bakımın önemini hazırladıkları sunumlarla birebir olarak anlattı.

Planlı Bakımın nasıl uygulandığı ayrıntılarıyla anlatıldı
Onur Yazıcı, Planlı Bakım uygulamasının hangi süreçlerle gerçekleştiği konusunda bilgi paylaştı. Bakımı planlanan firmaya, teknik uzmanların ilgili günde gerekli ziyareti gerçekleştirdiğini ve makinelerin “Bakım öncesi ve sonrasının” görsel ve rakamsal doneleri içeren sunumlar gerçekleştirildiğini anlattı. Makinaların 25-30 kritik noktası ve komple tüm aksamlarının, profesyonel alet ve cihazlarla kontrol edilip gerekli kalibrasyon ve ayarları yapıldığını ifade etti.

Her makina için öngörülen bakım süresinin bir gün olarak belirlendiğinin altını çizdi. Bakım esnasında operatörlere de detaylı bakım eğitimi verildiğini de vurguladı. Bakım bitimiyle ilgili teknik raporun firmalara mail yoluyla iletildiğinin teminatını verdi.

 

Referanslar gösterildi
TEZMAKSAN, Planlı bakım uygulamasını profesyonel olarak gerçekleştirdiği 2010 yılından beri Planlı Bakım konusunda farkındalık yarattığı çıtayı yükselterek devam ediyor. Firma; 2010’da 225 makina, 2011’de 580 makina, 2012’de 770 makina, 2013’te 1335 makina, 2014’te 1650 makina, 2015’te 1870 makina olmak üzere planlı bakım gerçekleştirdiğini; yapılan sunumlarla ziyaretçilere aktardı. Ziyaretçiler, Planlı Bakım uygulamasını bir disiplin haline getirmiş olan müşterilerinin karşılaştığı avantajlara birebir tanık oldu.

 

Müşterilere Planlı Bakımın önemi anlatıldı
Yapılan araştırmalarda Avrupa’da Planlı Bakım uygulaması oranı yüzde 70 iken ülkemizde maalesef yüzde 15 civarında olduğu ve bu konuda sanayicilerin ciddi adımlar atması gerektiği Onur Yazıcı tarafından ziyaretçilere anlatıldı. TEZMAKSAN’ın birkaç sene içinde bu oranı Avrupa oranlarına kavuşturmayı hedeflediğini, bu doğrultuda tüm Türkiye’de, müşteri ziyaretlerine durmaksızın devam edildiğini belirtti. Ayrıca organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, teknik liseler, endüstri meslek liseleri başta olmak üzere katılım sağlanan her platformda, kurum olarak Planlı Bakımın önemine işaret ettiklerinin de altını çizdi. Hatta referans kaynağı olan büyük ölçekte firmalar, kendi bünyesinde bakım ekibi olmasına karşın teknik ve ticari tüm konularda TEZMAKSAN’a güvenerek “kendi bakım ekibine de eğitim sağlamak amacıyla” TEZMAKSAN’dan destek aldığını ziyaretçilere duyurdu.

TEZMAKSAN olarak uzun yıllardır planlı bakım yapmakla birlikte, profesyonel bir kadroyla planlı bakım uygulamasını 2010 yılından bu yana gerçekleştirmektedir. İstatistikler, üretimde duraksamanın sebeplerinde en büyük payın makine bakımsızlığından kaynaklı olduğunu saptadık. Yapılan detaylı makina bakımlarının yüzde 70 oranında iş kaybının önüne geçtiği görülmüştür. TEZMAKSAN, bu saptamanın ardından müşterilerini korumak ve sektörde üretimin devamlılığını sağlamak için kendi bünyesinde Planlı Bakım konusunda profesyonel bir birim oluşturdu. TEZMAKSAN içerisinde en tecrübeli ve alanında yetkin kişilerden bir kadro oluşturuldu ve sektöre planlı bakım uygulaması bir disiplin olarak kazandırdı.

Planlı Bakım konusunda yol gösterildi
TEZMAKSAN; telefon, faks, e-posta ile her kanaldan yapılan Planlı Bakımla ilgili istek-talep değerlendiren TEZMAKSAN Makine Bakım Sorumlusu Onur Yazıcı, MAKTEK Avrasya Fuarı’ndaki firma standında yer alan Bakım bölümünde ziyaretçilerle planlı bakım konusunda karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirdi ve firmalar için en uygun bakım paketi seçenekleri hakkında görüştü. TEZMAKSAN’ın Pazarlama ve Planlı Bakım bölümlerinin kolektif çalışması sonucu, gerçekleşen planlı bakım uygulamalarının da özetlendiği sunumlar gerçekleştirdi. Planlı Bakımın avantajlarını ve bu uygulamanın CNC makinalar için “olmazsa olmaz” olduğunu bu sunumlarda ifade etti. Sektörde hizmet veren 150 firma Planlı Bakım bölümünü ziyaret etti, konuya yönelik bilgi aldı ve Planlı Bakım uygulamasına dair sorulara cevap buldu. 50 firma, fuar sırasında yıllık Planlı Bakım anlaşması gerçekleştirdi. Bakım periyodları günlük makina çalışma saatlerine göre yılda bir veya altı aylık periyotlarda yılda iki defa olarak gerçekleşmektedir. Müşterilerimize bakım harici zamanlarda oluşabilecek, rutin arızaları için bakım paketlerine ücretsiz servis hizmetleri ekleyerek, müşterilerimize tam güvenle kaliteli hizmet sunuyoruz.

TEZMAKSAN, Planlı Bakımda fark yarattı

Son Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 96
Machine Tool Express Sayı 95
Machine Tool Express Sayı 94
Machine Tool Express Sayı 93
Machine Tool Express Sayı 92
Machine Tool Express Sayı 91
Machine Tool Express Sayı 90
Machine Tool Express Sayı 89
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85en
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 31
Machine Tool Express Sayı 30
Machine Tool Express Sayı 28
Machine Tool Express Sayı 27
Machine Tool Express Sayı 26
Machine Tool Express Sayı 25
Machine Tool Express Sayı 24
Machine Tool Express Sayı 23
Machine Tool Express Sayı 22
Machine Tool Express Sayı 21
Machine Tool Express Sayı 19
Machine Tool Express Sayı 18
Machine Tool Express Sayı 16
Machine Tool Express Sayı 15
Machine Tool Express Sayı 14
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar olmak için tıklayınız.