Tezmaksan Open House, Eşsiz Yeniliklerle Donatılmış Tezgahlarını Türk Sanayicisi ile Buluşturdu

Tezmaksan Open House, Eşsiz Yeniliklerle Donatılmış Tezgahlarını Türk Sanayicisi ile Buluşturdu

Tezmaksan Makine’nin yıllardır geleneksel olarak düzenlediği Open House günlerinin bu seneki ilk buluşması 31 Ocak tarihinde Bayrampaşa Merkez Showroom’unda gerçekleşti. Yoğun ilgi görmesi nedeniyle 1 Şubat Cumartesi günü, öğlen 14.00’e kadar uzatılan Open House’da; Yenasoft, Seco Tools, System 3R, Renishaw ve Petrofer işbirliği ile ziyaretçiler, yepyeni demo kesimlerin yapıldığı, özel teknolojiler ile tanıştı.

Donanımlandırılmış MITSUBISHI MV Serisi

Kullanılan Absolute lineer cetveller ile makine her açıldığında aynı konumu hafızasında tutmakta, Incremental lineer cetvellerdeki gibi elektrik kesilmelerinde referans unutma gibi problemler oluşmamaktadır. Kullanılan yüksek çözünürlüklü cetveller sayesinde uzun yıllar aynı hassasiyetle ürünler elde edebilmekle birlikte, Tubular Motor – Servo Sürücü – Ana Kart arasında kullanılan Fiber Optik Interface sayesinde 4 kat daha hızlı haberleşme sağlanmaktadır.

Yeni geliştirilen Otomatik Tel Takma sisteminde su jeti sistemiyle destekli olarak yüksek başarı oranı sağlanmakta, tel kırpma ise standart olarak verilmektedir. Ve yine yeni geliştirilen V350-VII jeneratör ile yüksek kesim hızı ve yüksek yüzey hassasiyeti elde edilmekte, elektrik, filtre, tel ve reçinede toplamda %46’ya varan yüksek tasarruf sağlanmaktadır. Mitsubishi markasının bütün modellerinde M700 kontrolör ve 15” dokunmatik ekran kullanılmaktadır. İki adet USB giriş sayesinde DXF ve IGES formatlarında dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

Tezmaksan Open House, Eşsiz Yeniliklerle Donatılmış Tezgahlarını Türk Sanayicisi ile Buluşturdu

MITSUBISHI MV 1200S İÇİN DEMO KESİM

Bu tezgahta, 77mm yükseklikte ve 60 x 150mm ölçülerindeki çelik takoz malzemeye “Tezmaksan” yazısı, erkek ve tek kesim olarak kesilmiştir. Kullanılan tel MEGACUT TYPE D marka olup 0,25 mm çapındadır.

MITSUBISHI MV 2400S İÇİN DEMO KESİM

Bu tezgahta, 100mm yükseklikteki çelik takoz, içerisindeki kademeli bölme nozzle açık kalarak kesilmiştir. Dişi olarak iki kesim yapılmıştır. Diğer bir uygulamada ise, 20mm yüksekliğindeki çelik malzemeye bir yüzeyinde Mitsubishi kurumsalında yer alan üç elmas sembolü, diğer yüzeyinde E D M harfleri olacak şekilde tek ve erkek kesim yapılmıştır. Bu çalışmada X-Y-U-V eksenleri simultane iş görmüştür. Kullanılan tel, MEGACUT TYPE D marka olup 0,25mm çapındadır.  

Yeni BROTHER M140X1

Hem tornalama hem de frezeleme işlemlerini aynı makinede yapma imkânı sunulmaktadır. Bu sayede kayıp zaman azaltılmış, işleme hassasiyeti ve doğruluk artırılmıştır. 2000 dev /dak maksimum hıza sahip, built in DD motor, 5 ve 95 derece arası açı yapabilen tabla ile tornalama işlemleri ve 5 yüzey delme ve frezeleme işlemleri yapılabilir.

DEMO KESİM

Bu tezgahta, Ø125mm bir yüzey frezeleme takımı işlenmiştir. Tercih edilen takımlar Seco Jabro’nun alüminyum işlemek için geliştirdiği yeni nesil karbür parmak frezelerdir. Ø16mm düz ağızlı, Ø8mm küre, Ø4mm ve Ø5mm düz ağızlı parmak frezeler kullanılmıştır. Delik operasyonlarında Ø3mm ve Ø5mm Seco Feedmax matkaplar; Tornalama operasyonunda ise DCMT11T304-F2,HX tercih edilmiştir.  

 

Tezmaksan Open House, Eşsiz Yeniliklerle Donatılmış Tezgahlarını Türk Sanayicisi ile Buluşturdu

Goodway SW-20 Kayar Otomat        

Goodway’in SW Otomat Serileri, paslanmaz, titanyum, alüminyum gibi karmaşık ve özel parçaların kesiminde, her iki yüzü aynı anda işleme özelliği ile Y eksen özelliği ve dolayısıyla yan yüzeylerde yüksek frezeleme kabiliyeti açısından avantajlar sağlamaktadır. Tahrikli takımlar ile dış çap kesme, delme, frezeleme için kısa çevrim zamanı sunmaktadır.

DEMO KESİM / AÇACAK

Bu tezgahta şişe kapağı açacağı işlenmiştir. Kullanılan takımlar, Seco Jabro’nun alüminyum işlemek için geliştirdiği yeni nesil karbür parmak frezelerdir. Ø6mm, Ø4mm ve Ø2mm düz ağızlı karbür parmak frezeler tercih edilmiştir. Delik operasyonlarında Seco Feedmax Ø5mm içten su verme özelliği olan karbür matkap kullanılmıştır.

BIGLIA B650Y Torna

Biglia tarafından geliştirilmiş olan B650-B658 serisi, makine imalat alanında kullanılan en ileri teknolojilerin ürünüdür. Bu seriler ile Biglia; flanş, dişli, disk vb. parçaların işlenmesinde hassasiyet, kalite, güvenilirlik ve verimlilikte yüksek başarılar yakalamıştır. Yeni Builtin iş mili motoru sayesinde yüksek devirler ve yüksek ivmelenmeler; ısı üreten ana ekipmanlardaki (iş mili, hidrolik ünite, elektrik dolabı gibi) ısı kontrolü yardımıyla yüksek hassasiyetler, sağlam taret yapısı ile takım değiştirme süresinin azalması, eksenlerdeki ivmelenmenin yüksek olması ve built-in iş mili yardımıyla yüksek verimlilik sağlanmıştır.

 

 

Tezmaksan Open House, Eşsiz Yeniliklerle Donatılmış Tezgahlarını Türk Sanayicisi ile Buluşturdu

DEMO KESİM / BİYEL KOLU

Bu tezgahta, Seco Jabro’nun alüminyum işlemek için geliştirdiği yeni nesil karbür parmak frezelerden Ø16mm düz ağızlı freze kullanılmıştır. Ek olarak tornalama operasyonlarında, kaba ve hassas operasyonlarda nötr kater üzerinde DNMU110404- MF2, TP2500 ve VNMG160402-FF2, CP500 kullanılmıştır.

SAMSUNG PL 30 Torna Tezgahı

PL 30 modeli, yüksek hızlı ve torklu servo tareti, titreşim ve ısınmadan uzak, yüksek hızda işlemeye uygun mekanik yapısı, yüksek rijitlikteki gövde ve sağlam ana ekseni sayesinde, güçlü ve ağır kesimler yapabilmektedir. Yüksek verimlilikte talaş kaldırmak için uygun kesme yağı pompası ile PL 30 modeli; 400mm çap, 550mm boy işleme kapasitesine sahiptir. 12 ayna takılabilmektedir.

Tezmaksan Open House, Eşsiz Yeniliklerle Donatılmış Tezgahlarını Türk Sanayicisi ile Buluşturdu

BROTHER TC-S2DN-O TAPPING CENTER 

Benzerlerine güç, hız, dayanıklılık konularında belirgin fark atan, BT 30 iş miliyle üç değişik versiyonu üretilen TC-S2DN serisi, hiç bitmeyen devrimin yeni habercisi olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

TC-S2DN-O modeli, 800x400mm tablaya sahiptir. Standartları değiştiren BT 30 iş mili ile rakiplerinin BT40 iş milinde yakalayamadıkları 92Nm yüksek torku sağlarken aynı zamanda enerji tasarrufu yapmaktadır.

Malzeme sertliği 60 HRC, delik çapı 1mm, delik boyu 24mm olan operasyon, IWATA TOOL marka matkap, doğru tezgah ve ekipmanlarla çok daha hızlı ve verimli bir şekilde yapılmıştır. Ve tüm bu bileşenler doğrultusunda H7 toleransında delik delinmiştir.

TEZMAKSANONLINE'I DA TANITTIK

w w w . t e z m a k s a n o n l i n e . c o m ürün yelpazesinde, makine yedek parça satışının yanı sıra, teknik destek ihtiyacı gerektirmeyen veya gerektiğinde teknik servis hizmetinin de satın alınabileceği ürün ve hizmetler bulunmaktadır. Üye olan müşterilerine avantajlı fiyatlar ve kampanyalar sunan, içeriği ve verdiği hizmetleri günden güne yenileyen tezmaksanonline ekibi, Open House’da müşterilerine yedek parça servis ve satışı hakkında detaylı bilgiler verdi.


Son Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 93
Machine Tool Express Sayı 92
Machine Tool Express Sayı 91
Machine Tool Express Sayı 90
Machine Tool Express Sayı 89
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85tr
Machine Tool Express Sayı 85en
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar olmak için tıklayınız.