TEZMAKSAN, aldığı ödül zincirine yenilerini ekledi

Önceki yıllarda zaten Toyoda’nın en çok yatay işleme merkezi satan bayilik ödülünü elden bırakmayan TEZMAKSAN Makine, bu yıl da JTEKT Group’tan “2016’nın En İyi Tanıtım Yapan ve Pazar Geliştiren Bayi Ödülünü” aldı.

TEZMAKSAN, aldığı ödül zincirine yenilerini ekledi

TEZMAKSAN Makine, Toyoda ile 2010 yılında başladığı işbirliğinde 6’ncı yılı doldurdu. TEZMAKSAN Hi-tech Satış Direktörü Erol Mutlu; Toyoda temsilciliğinin alındığı yılda, markanın bilinirliği sıfırken şimdilerde çok iyi tanıtım ve satışlar gerçekleştirerek hem markanın bilinirliğini artırdıklarını hem de markanın Türkiye’de kendisine ciddi bir pazar yarattığını, günümüzde Türkiye’de yatay işleme merkezleri piyasasında önemli bir yer edindiğini ifade etti. 2015 yılı sonunda Machine Tool’a röportaj veren Toyoda Ürün Müdürü Engin Karakuş, “Ürünün tanıtılması aşamasında destek vermek ve müşterileri marka konusunda bilgilendirmek de en büyük sorumluluğumuzdur” demişti. TEZMAKSAN sözünü tuttu ve fiyat rekabetine girmeden, markanın en can alıcı noktalarını, avantajlarını sektöre duyurdu. Toyoda’nın yatay işleme merkezleri, 2016 yılında pazarın yüzde 20-25’ini karşıladı. 2012, 2014 ve 2015 yıllarında da TEZMAKSAN, Toyoda’nın en çok yatay işleme
merkezi satan bayi ödülünü almıştı. 2016’da da benzer performans göstererek “En iyi Tanıtım Yapan ve Pazar Geliştiren Bayi Ödülünü” alarak yakaladığı başarıyı taçlandırdı. Ekibinin profesyonelliği, bu ödülü tekrar TEZMAKSAN’a getirdi. Erol Mutlu, ödülü alma sürecini anlatırken ana firmanın TEZMAKSAN’a verdiği desteğin de payının büyük olduğunu belirtti. Erol Mutlu, JTEKT Group’un muhtelif merkezlerde şirketlerinin var olduğunu, TEZMAKSAN’ın istisnai olarak sadece Japonya’daki ana firmaya bağlı yurtdışı bayisi olduğunu belirtti. Bunun sebebi kendisine sorulduğunda “Tahminimce Avrupa, Türk pazarını henüz çözebilmiş değil… Doğunun ticaret mantığının bize daha yakın olması da etkili olmuştur” şeklinde yanıtladı. TEZMAKSAN, 2010 yılında Toyoda ile işbirliğine adıma attığında, yılların tecrübesiyle gerçekleştirilen analizleri ana firmaya sundu ve kendi satış ve hizmet politikasıyla ilerlemek istedi. Ana firma, bu politikayı anlayıp doğru kabul ederek TEZMAKSAN’ın taleplerini karşılar adımları attı. Hatta distribütörlük anlaşmasının yapıldığı sırada gerçekleşen ilk müşteri ziyaretleri esnasında 2 adet Toyoda CNC yatay işleme merkezi tezgahı satıldı. İlk günden gelen bu başarı, işbirliğinde arkada kalan altı yıl boyunca artarak devam etti.

JTEKT’in 2017 hedefleri

Toyoda markası ile yatay işleme merkezleri teknolojisinde sınırlamaları zorlamayı alışkanlık edinmiş olan JTEKT, 2017’de de bazı yenilikleri hayata geçirmeye başlayacaktır.

Dokunmatik Toyopuc Operatör (Makine) ekranı

Standart kontrol sistemlerinin ekranlarından farklı olarak daha çok bilgi ve dökümanı ihtiva eden, dokunmatik özellikli ekran sayesinde de çok kolay kullanılabilen yeni ekran 2017 yılı içerisinde bütün SX serisi tezgahlarda standart hale gelecektir. Çok yakında bu ekranın biraz daha farklı bir modeli de J serileri için de standart hale gelmesi planlanmaktadır.

Internet of Everything (IOE)

Aslında JTEKT, IOT ile insanları ve ilişkin servisleri bağlama sürecine IOE adını vermektedir. IOT kavramı artık günlük yaşamda, basında, seminerlerde, fuarlarda karşımıza sürekli çıkmaktadır. IOT, anlamı “Nesnelerin İnterneti”dir. Nesnelerin internete bağlanması durumunda geçerlidir. Ancak JTEKT sadece nesneleri değil; insanları ve bunlara ilişkin servisleri de eklediği sistemin adına IOE (Internet of Everything - Her şeyin interneti) demektedir. JTEKT’in IOE ile amacı: Toplanıp iletilen verilerden yeni değerler yaratmaktır. Böylece fabrikada çalışanların da nesnelere ilaveten veri akışına katılımı ile daha akıllı fabrikalar ve çözümler üretilmesinde katkısı olur. JTEKT’in önerdiği sistem ile zaten altyapısı olan yeni nesnelerle birlikte, bu altyapıya uygun olmayan nesneleri de geliştirdiği arabirim yardımıyla sisteme entegre etmek; toplanan verilerin amaca uygun analiz planlamasıyla anlamlı veriye dönüştürüp bakım, kaliteli üretim, verimlilik ile ilgili sonuçlara varabilmekedir. JTEKT böylece tedarikçilerin, servis sağlayıcıların, fabrika içindeki ilgili birimlerin, müşterilerin katılımıyla bir “Çözüm zinciri” üretmiş olur. Bunu yaparken kullandığı arabirim, dünyada hemen hemen mevcut olan bütün haberleşme protokollerine uygun her türlü makinaya, CNC kontrole bağlanabilecek kendi geliştirdiği arabirimi kullanmaktadır. Bu sistem, ucu açık bir altyapı olup geliştirmelere açıktır.

TEZMAKSAN, aldığı ödül zincirine yenilerini ekledi TEZMAKSAN, aldığı ödül zincirine yenilerini ekledi

Son Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 94
Machine Tool Express Sayı 93
Machine Tool Express Sayı 92
Machine Tool Express Sayı 91
Machine Tool Express Sayı 90
Machine Tool Express Sayı 89
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85tr
Machine Tool Express Sayı 85en
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar olmak için tıklayınız.