Online Platformların Ekonomiye Etkisi Artıyor

Dijital teknoloji alt yapısına sahip şirketlerin geleneksel şirketlerden daha hızlı ve seri büyüdüğünü gösteren pek çok çalışma ile karşılaşıyoruz. Bununla birlikte platform şirketlerinin, faaliyet gösterdikleri sektörleri anlamlı bir şekilde domine ettikleri de bir gerçek. 

ABD merkezli uluslararası yönetim danışmanlık firması McKinsey & Company’nin araştırmasına göre, 10 yıl içinde küresel ekonomik faaliyetlerin yüzde 30’unun online platformlar üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Ticari faaliyetlerin, görüşme ve organizasyonların yüz yüze gerçekleşmesini zorlaştıran Covid-19 pandemisi ise bu taraftaki süreci hızlandırıyor.

Türkiye sanayisi için çok önemli bir konumda bulunan ve ülke ihracatına ciddi katkılar sunan talaşlı imalat sanayisi için 40 bin sanayiciyi yakından ilgilendiren ve e-b2b görüşmelere de olanak tanıyan online platform“parkurda.com” açıldı. Böylesi bir iş ağı platformu kurmak uzun süredir düşündüğümüz ama hep tasarım aşamasında kalan bir planlamaydı.

Pandemiye Rağmen Fason İş Alın, Fason İş Verin

Ekim ayı itibarıyla devreye alınan iş ağı platformu parkurda.com’un, pandemiden ötürü görüşmeler yapamadığı için yeni projeler alamayan KOBİ’lere de büyük fayda sağlamaya başladığını söyleyebiliriz.Şu anki piyasa koşullarında maliyet düşürme yöntemi hiçbir firmanın işine yaramayacaktır. Orta ve büyük ölçekli her işletme yeni yatırımlar, yeni fırsatlar kovalamak zorundalar. Parkurda.com, özellikle yeni iş potansiyellerinin keşfi için ülkemizdeki ilk ve tek platform.Gerçek bir B2B kanal.

Parkurda.com’un avantajlarına değinecek olursak da şu anki hizmet kapsamında hem işine “makina” arayana;hem de makinasına “iş” arayana sağladığı faydalardan sözetmek gerekir. Makinasına iş arayan üretici parkurda.com sayesinde komisyon ücreti ödemeksizin yeni iş fırsatları yakalayıp, portföyünü dolayısıyla karını arttırırken, işine güvenilir bir tedarikçi arayan kuruluşlar ise parkurda.com üzerinden, tedarikçi havuzlarını zenginleştirebiliyor, maliyet araştırması ve analizi yapabiliyor, yeni iş alanları ve pazarlar keşfedebiliyorlar.

Parkurda.com üzerinde, fason iş yapmaya ve fason iş yaptırmaya imkân tanıyan sistem üzerinden ilgili bölümlere girerek talep oluşturmak, oluşturulan taleplere bakmak, ilan vermek ve görüşme gerçekleştirmek mümkün.

İmalatçı firmaların birbirini tanımalarına beceri ve yeterliliklerini görmelerine de imkân tanıyan iş ağı üzerinden buluşan taraflar, güvenli ve şifrelenmiş görüşmelerle süreci sürdürüyor. Son teknolojik gelişmeler,sektörü yakından ilgilendiren araştırmalar, makale ve yazılar ise sektörden haberler bölümü üzerinden parkurda.com takipçilerinin bilgisine sunuluyor.

 Parkurda.com, Dijital Olarak Güçlendirilmiş bir Türkiye’nin Canlı Vizyonudur

Üç yıl önce çalışmalarına başladığımız bu etkili iş ağının arkasındaki güç Tezmaksan olabilir ama Türkiye’nin makine sektörü olarak birbirimize bağlıyız. Bağlı olmalıyız. Parkurda.com, dijital olarak güçlendirilmiş bir Türkiye’nin canlı vizyonudur. Türkiye artık güvenli ve güvenilir altyapısı da dahil olmak üzere dijitalde diğer ülkelere öncülük etmelidir.

Talaşlı İmalattaki Gücümüz, parkurda.com Sayesinde Yurt Dışında da Değerlenecek

 Parkurda.com ile Türkiye’nin talaşlı imalattaki üretim gücünü yurt dışına da açmayı planlıyoruz. Platformun dil entegrasyonu bitmek üzere. Önümüzdeki aylarda parkurda.com’u Amerika ve Avrupa’da da açacağız. Buda Türkiye’ye avantaj sağlayacak. Özellikle otomotiv ve savunma sanayinde çok tecrübe kazanmış KOBİ’lerimiz var ve fiyat olarak Avrupalı rakiplerine göre çok daha cazipler. KOBİ’lerimizi parkurda.com üzerinden yurtdışındaki firmalarla buluşturacağız.

Parkurda.com sektöre ciddi avantajlar katacak. Türkiye’nin üretim gücünü arttıracağı gibi globalde daha çok ve katma değerli işlerle yer almamızı sağlayacak. 


 


Son Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 93
Machine Tool Express Sayı 92
Machine Tool Express Sayı 91
Machine Tool Express Sayı 90
Machine Tool Express Sayı 89
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85tr
Machine Tool Express Sayı 85en
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar olmak için tıklayınız.