İyi ki testerede, Everising CNC daireden yana tercih yapmışız

Birlik Oto Yan Sanayi Naci Çetiner: Yeni yatırımlar, yeni projeler ile üretimimiz kapasitemiz arttı. Parça kesimine yetişemez olduk. TEZMAKSAN’a ‘Kesmek için kallavi bir testere makinasına ihtiyacımız var’ dediğimizde Everising CNC daire testere tezgahını önerdiler. Aldık. En büyük avantajı, hızlı olması… Üretimde vakit nakittir, bilirsiniz. Everising CNC daire testere sayesinde malzeme artık kesilmek için beklemiyor. Tezgah malzemenin boyunu, tam ölçüye göre doğru ve standart olarak kesiyor. Zamandan ve maliyetten yüzde 10 kazandık. Kaliteyi de garantiliyor. Üstelik bizi ekstra bir işlem olan ‘boy tamamlama’ işçiliğinden muaf tutup bir operasyonun yükünden kurtarıyor. Hassasiyet gözetiyor. İyi ki CNC daire testerede, Everising’den yana tercih yapmışız.”

Firmanızdan bahseder misiniz? Neler üretmektesiniz?

Aslında üretimde pek eskiyiz. Firmamız 1968 yılında babamız tarafından kuruldu. Enerji, otomotiv, tarım, savunma sanayilerinde ve çeşitli sektörlerin üretiminde görev yapan, ağır iş makinelerinin hareketli parçalarının üretimi ve geliştirilmesi konusunda faaliyet gösteriyoruz. Dişliler, dişli kutuları, konik dişliler, sonsuz dişliler, zincir dişliler, spline dişliler…

Neden dişli üretiyorsunuz?

Çünkü pek çok sektörün vazgeçilmez parçası. Endüstrinin her alanında dişliler döner, inşaatlar dikilir, makineler yapılır, vinçler yükselir, yükler kaldırılır, yollar gidilir... Ya da tarım sektörünün verimlilik ve kapasite artış sorunlarını çözümlemeye odaklanmış olan tarım makineleri, yüksek performansa sahip dişli mekanizmalara ihtiyaç duyar. Karasal taşımacılığın yükünü çeken, ticari hayatın ülkelerin kılcal damarlarına yayılmasını ağır ticari araçlara borçluyuz. Ağır ticari araçların da dişlilerini üretiyoruz.

Doğaya saygılı, yenilenebilir enerji konsepti tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek daha çok tercih ediliyor. Son yıllarda ülkemizde giderek yaygınlaşan rüzgar santralleri, temiz enerji kaynağı olarak devletin de teşvik ettiği enerji üretim yöntemlerinden biri. Rüzgar santrallerinde de ürettiğimiz dişliler çalışıyor.

Savunma sanayinde her türlü, iklim ve arazi şartlarında tam performans gösteren donanım yaşamsal öneme sahiptir. Tehlike durumunda performansından şüphe edilecek bir araç telafi edilemeyecek zararlara yol açabilir. Bunun bilinciyle ve sorumluluğuyla savunma sanayinde de dişli ihtiyacını karşılıyoruz.

TEZMAKSAN ile nasıl tanıştınız?

TEZMAKSAN’la ilişkimiz CNC’lerin Türkiye’ye gelişine kadar uzanır. 1991 yılında ilk makinamızı aldık: Goodway’di. Zamanla makina parkurumuza yeni marka ve modellerde TEZMAKSAN teknolojileri eklendi. Hepsiyle sıkıntısız çalıştık. O teknolojilerle gücümüze güç kattık. En son aldığımız TEZMAKSAN teknolojisi: Everising CNC daire testere tezgahı. Şu anki gözdemiz.

Everising testere tezgahıyla aranız nasıl?
İşimizi müthiş kolaylaştırdı. Üretim hızı ve kapasitesi arttıkça hantal kalan manuel testere tezgahının yerine dinamik, yüksek teknolojili bir testere tezgahına ihtiyaç duyduk. Yeni yatırımlar, yeni projeler ile üretimimiz çok fazla. “Kesmek için kallavi bir testere makinasına ihtiyacımız var” dediğimizde Everising’i önerdi TEZMAKSAN. İkiletmeden aldık. En büyük avantajı, hızlı olması… Üretimde vakit nakittir, bilirsiniz. Everising sayesinde malzeme artık kesilmek için beklemiyor. Tezgah malzemenin boyunu, tam ölçüye göre doğru ve standart olarak kesiyor. Zamandan ve maliyetten yüzde 10 kazandık. Kaliteyi de garantiliyor. Üstelik bizi ekstra bir işlem olan “boy tamamlama” işçiliğinden muaf tutarak, bir operasyonun yükünden kurtarıyor. Hassasiyet gözetiyor.


Etiketler: everising   cnc   üretimde vakit nakittir ....   p-150c   birlik oto   

Eylül - Ekim Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85 EN
Machine Tool Express Sayı 85
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar ol.