Genel Müdürün Mesajı

TEZMAKSAN’ın teknoloji dünyası, her geçen gün kendini yeniliyor. Üstelik bu dünya, sadece ürün yelpazesine eklediği yeni marka ve modellerle değil; çözüm önerileri, mühendislik proje ve uygulamaları ile daha da büyüyor.
TEZMAKSAN’ın her departmanı, kendi uzmanlık alanı doğrultusunda fikir geliştirip sunuyor. TEZMAKSAN CV Bankası, KAPASİTEMATİK ve geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz PARKURDA’nın yanı sıra ilk lansmanı MAKTEK Konya’da gerçekleştireceğimiz CUBE BOX da hayata geçti.
TEZMAKSAN olarak tek misyonumuz teknoloji satmak değil. Bizi sanayide neredeyse 40 yıla taşıyan çözüm ortaklarımızı, daha ileri noktalara taşımanın yollarını ısrarla arıyoruz. İmalatta hizmet veren TEZMAKSAN müşterileri hangi uygulamaları kullanırsa verim elde eder, rekabet gücünü artırır? İşte bu sorulara yoğunlaşarak, sanayideki ihtiyaçlar doğrultusunda yeni teknoloji ve uygulamalar geliştirdik.
 
Sektördeki oyuncuları buluşturan ilk ve tek dijital platform: PARKURDA
PARKURDA, imalat sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği ilk dijital platform olarak kurgulandı. Amacımız, imalat sektöründeki oyuncuları güvenli bir bilgi paylaşımı ortamında bir araya getirerek Türkiye’nin üretim ve rekabet gücünü artırmak. CNC operatörü arayışındaki firmalarla iş bulmak isteyen operatörleri; fason iş yaptırmak isteyenle fason iş almak isteyenleri buluşturan; mesleğinde kendini geliştirmek isteyenlere bilgi desteği sağlayan bir buluşma noktası PARKURDA.
Siz de PARKURDA ile firma profilinizi oluşturarak üretim parkurunuzda boşta bulunan CNC’leriniz için fason iş alabilir; fason iş vermek için fason imalatçı firmaları, CNC operatör arayışlarınız için CV Bankası’nı inceleyebilirsiniz. “Sektörden haberler” bölümünde firma haberlerinizi yayınlatabilir; diğer firma haberlerini ve güncel teknolojik gelişmeleri takip edebilirsiniz. Platformdaki “Akademi” bölümüyle CNC Operatörler, ücretsiz eğitim alabilir ya da açılan sınıflara katılabilir. Yine Akademi bölümünden firmanızda eğitim almak için talepte bulunabilirsiniz.
Üretimde %50 verimlilik kazandıran CUBEBOX
MAKTEK Konya Fuarı’nda TEZMAKSAN’ın yeni heyecanını, CUBEBOX’ı sanayiciye sunacağız. CUBEBOX ile 24 saat operatörsüz, hatasız, duruş olmadan çalışabilir bir sistem sunuyoruz. Bu sistem ile özellikle gece vardiyalarında %50 verim alabilirsiniz. Standart yapısı ile tüm CNC tezgahlara uyumlu olup, firmaya özel robot sistemlerinden %20 daha ucuz ve sadece “1 günde” devreye alınabilmektedir. CUBEBOX, tıpkı KAPASİTEMATİK gibi TEZMAKSAN Ar-Ge Mühendislerince geliştirilen bir proje ve amacı, kullanıcıya verim kazandırmak.
TEZMAKSAN Uygulamalarına KOSGEB’den %60 destek var!
 Yeni teknoloji ve uygulamalara açık olan vizyon sahibi çözüm ortaklarıyla bir müjde paylaşmak isteriz: KOSGEB işletmelerin üretimde dijitalleşmesini desteklemek amacıyla oldukça faydalı bir proje çağrısı yayınladı. Buna göre; Endüstri 4.0 sistemlerine geçiş için yatırım yapmak isteyen işletmeler, 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz ve 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplamda 1.000.000 TL’ye kadar destek alabilecek. Endüstri 4.0’a geçişteki yatırımlar olarak kabul gören CUBEBOX ve KAPASİTEMATİK; KOSGEB’in desteği kapsamında bulunmaktadır. Destek oranı tüm bölgelerde %60 olup, son başvuru tarihi 2 Mayıs 2019’dur.


Etiketler: hakan aydogdu   tezmaksan akademi   kapasitematik   üretim   kosgeb   parkurda   verimlilik   cubebox   maktek konya   cv bankası   tezmaksanın teknoloji dünyası   

2020 Mart-Nisan Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 89
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85 EN
Machine Tool Express Sayı 85
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar ol.