Genel Müdürün Mesajı - TEZMAKSAN, çözüm ortaklarına sadece teknoloji sunmuyor ve ihtiyaçlara yönelik uygulamalar da gerçekleştiriyor.

Genel Müdürün Mesajı - TEZMAKSAN, çözüm ortaklarına sadece teknoloji sunmuyor ve ihtiyaçlara yönelik uygulamalar da gerçekleştiriyor.

TEZMAKSAN, çözüm ortaklarına sadece teknoloji sunmuyor ve ihtiyaçlara yönelik uygulamalar da gerçekleştiriyor.

Firmamız öngörüleri ve ileri görüşlü bakış açısıyla varlığını bugünlere taşıdı ve hem markalarının tecrübesi hem de servis ve satış sonrası hizmetlerinin kalitesiyle kendini rakiplerinden ayrıştırdı. Ancak “dönemin ihtiyaçlarına yönelik neler geliştirebiliriz, hangi uygulamalarla çözüm ortaklarımızın üretimde verimliliğini sağlayıp rekabet gücünü artırırız” sorularına odaklandığımızda, teknoloji sunmanın ötesinde endüstride başka alanlar belirlememiz gerektiğine de işaret etti.

Çağımız bilişim çağı! Yükte hafif pahada ağır bilgi teknolojileri günlük hayatımızın doğal akışını olduğu gibi üretim gücümüzü de doğrudan belirliyor. İnsan-makine işbirliği, mobil sistemler ve akıllı robotlar, imalat sanayinin dijitalleşmesinin önemli bir parçası haline geldi. Biz de TEZMAKSAN olarak dünyada çalışma biçimini değiştiren, verimliliği arttıran bu yeni çağın önemli aktörlerinden biri olmak istiyoruz. Bu amaçla makineleri daha da akıllı yapmak için Ar-Ge çalışmalarımızı artırıyoruz. Üretimi uzaktan takip etme imkanı sağlayan KAPASİTEMATİK ve şirketlere 24 saat operatörsüz ve hatasız çalışabilir bir sistem sunan CUBEBOX, TEZMAKSAN’ın Ar-Ge çalışmalarının sonucudur. EMO Hannover Fuarı’nda bu iki yeni ürün üzerinden önemli anlaşmalara imza atıp bayilik ağımızı kurmaya başladık.

Destekleyip katıldığımız ihtisas fuarları, sadece temsilciliğini yürüttüğümüz markaların teknolojilerini değil; uluslararası arenada üretime yönelik özgün, yerli ve milli uygulamalarımızı sunmak için biçilmiş kaftan… TEZMAKSAN olarak hem mühendislik birikimimizi gözler önüne serdik hemde sanayiciye katma değer sağlamak için çözüm önerisi sunduk. Ayrıca gerçekçi bir ihracat hedefi de koyduk. Üstelik bu gaye, bu çaba; sadece TEZMAKSAN’ın kazancını ilgilendirmiyor. Atılmış her güzel adımı bir memleket meselesi olarak görmenin samimiyetiyle yaptığımız işe arka çıkıyoruz.

Bugün takım tezgahları sektöründe yerli makine kullanım oranının yüzde 15 olduğu gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu kendi makinesini, kendi teknolojisini üretmede hala ciddi sorun ve sıkıntı yaşayan bir ülke durumunda bulunduğumuzu gösteriyor. Bugün dünyanın en güçlü ekonomilerine baktığımızda, bu gücün ardında yatan gerçeğin kendi makinesini, kendi teknolojisini üretmesinin yattığını görüyoruz. İthal eden bir ülke olmaktan çıkıp, daha çok üretim ve ihracat yapan bir ülkeye hızla geçiş yapmamız gerekiyor.

Biz TEZMAKSAN olarak elimizi taşın altına koyup bu zorunluluğa yönelik gerçek bir adım attık. KAPASİTEMATİK, 2020’de ABD ve Avrupa pazarında olacak. Yerli yazılımımızı ihraç etmeye başlayacağız. 2023’ten sonra yıllık 1 milyon Euro yazılım ihracatı hedefliyoruz. Otomasyon sistemimiz Cubebox ile Almanya’da düzenlenen EMO fuarına katıldık ve başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da ürünlerimizi pazarlayacak bayi altyapısını oluşturmaya başladık. 2020 itibarıyla ihracatına başlayacağız. 2025’te Avrupa’ya yıllık 5 milyon Euro değerinde sistem ihraç etmeyi hedefliyoruz.


Etiketler: emo hannover   hakan aydogdu   kapasitematik   arge   teknoloji   cubebox   emo 2019   

2020 Ocak - Şubat Sayımız
Machine Tool Express Sayılar
Machine Tool Express Sayı 88
Machine Tool Express Sayı 87
Machine Tool Express Sayı 86
Machine Tool Express Sayı 85 EN
Machine Tool Express Sayı 85
Machine Tool Express Sayı 84
Machine Tool Express Sayı 83
Machine Tool Express Sayı 82
Machine Tool Express Sayı 81
Machine Tool Express Sayı 80
Machine Tool Express Sayı 79
Machine Tool Express Sayı 78
Machine Tool Express Sayı 77
Machine Tool Express Sayı 76
Machine Tool Express Sayı 75
Machine Tool Express Sayı 74
Machine Tool Express Sayı 73
Machine Tool Express Sayı 72
Machine Tool Express Sayı 71
Machine Tool Express Sayı 70
Machine Tool Express Sayı 69
Machine Tool Express Sayı 68
Machine Tool Express Sayı 67
Machine Tool Express Sayı 66
Machine Tool Express Sayı 65
Machine Tool Express Sayı 64
Machine Tool Express Sayı 63
Machine Tool Express Sayı 62
Machine Tool Express Sayı 61
Machine Tool Express Sayı 60
Machine Tool Express Sayı 59
Machine Tool Express Sayı 58
Machine Tool Express Sayı 57
Machine Tool Express Sayı 56
Machine Tool Express Sayı 55
Machine Tool Express Sayı 54
Machine Tool Express Sayı 53
Machine Tool Express Sayı 52
Machine Tool Express Sayı 51
Machine Tool Express Sayı 50
Machine Tool Express Sayı 49
Machine Tool Express Sayı 48
Machine Tool Express Sayı 47
Machine Tool Express Sayı 46
Machine Tool Express Sayı 45
Machine Tool Express Sayı 44
Machine Tool Express Sayı 43
Machine Tool Express Sayı 42
Machine Tool Express Sayı 41
Machine Tool Express Sayı 40
Machine Tool Express Sayı 39
Machine Tool Express Sayı 38
Machine Tool Express Sayı 37
Machine Tool Express Sayı 36
Machine Tool Express Sayı 35
Machine Tool Express Sayı 34
Machine Tool Express Sayı 33
Machine Tool Express Sayı 21
İlanlar
Abone Ol

Haber bültenimize abone olarak sektör haberlerden ve size özel fırsatlarımızdan haberdar ol.