TEZMAKSAN Sınıfı, öğrencilere sanayiyi sevdirecek

Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyen TEZMAKSAN Makina, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği gerçekleştirdi, 28 Mayıs’ta okul binasına TEZMAKSAN sınıfı açıldı. İşbirliği kapsamında bu sınıfta, 30 öğrenciye 3 yıl boyunca uygulamalı eğitim verilecek. Öğrenciler bu eğitimlerin sonunda alacakları diplomalar ile sektörde istihdam imkanı bulacaklar.

​İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile TEZMAKSAN Makina arasında işbirliği, okul kurucusu Tahir Fırat Şuekinci ile TEZMAKSAN Genel Müdürü Hakan Aydoğdu arasındaki imza töreni ile tasdiklendi. Kurucu Tahir Fırat Şuekinci açılan sınıfa ilişkin “TEZMAKSAN’ın eğitime verdiği destekleri biliyorduk. Makine bölümümüzün daha güzel bir hale gelebilmesi ve öğrencilerimizin nitelik kazanması için TEZMAKSAN’a müracaat ettik. TEZMAKSAN’ın müracaatımızı olumlu değerlendirmesi ile işbirliği kararı aldık. Öğrencilerimizin, okulumuzun eğitim kalitesi ve TEZMAKSAN’ın tecrübesi ile harmanlanacağına inandık. “TEZMAKSAN Eğitim Sınıfı Projesi” ortaya çıktığında, ciddi oranda talep oluştu. Sınıfta eğitim almayı isteyen öğrencilerle görüşme yapıldı ve gelecekte sanayide çalışmak isteyenler TEZMAKSAN sınıfında eğitim görmeye hak kazandı” sözlerini kaydetti. Ayrıca Tahir Fırat Şuekinci, TEZMAKSAN’ın eğitim ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla ilgili, firmanın sadece bir makine satıcısı olmadığını belirtti ve şunları söyledi: “Eminiz ki TEZMAKSAN, sektördeki tecrübe ve sürekliliğini, öğrencilere aktaracak. TEZMAKSAN gibi sadece ticaretle uğraşmayıp eğitim konusunda da elini taşın altına koyan firmaların artması, katma değerli üretim için ihtiyaç duyduğumuz nitelikli ara eleman sorunu ortadan kaldırır. Bu, ülkemizi bir yere taşıma sorumluluğudur. TEZMAKSAN, sattığı makinaları kullanacak personeli de yetiştiriyor. Aynı vizyona sahip olamayan firmalar da personeli yetiştirmek yerine yetişmiş ara elemanı devşirme gayretinde... Biz de bu algıyı kırmaya çalışıyor ve TEZMAKSAN’ı örnek gösteriyoruz.” TEZMAKSAN Genel Müdürü Hakan Aydoğdu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, TEZMAKSAN’ın özellikle eğitim konusundaki sosyal sorumluluk projelerinde hassas davrandığını belirtti ve “Sektördeki nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak adına yaptığımız çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz iş hayatına daha kolay adapte olabilecek. Öğrenciler eğitim sonrası alacakları diploma ile Eğitim Üssü Derneği tarafından Tezmaksan ve sektördeki firmalarda istihdam imkanına kavuşacak. Sanayimizin en büyük problemi ara eleman sorununa çözüm bulmak adına bu tür proje ve işbirliklerine devam edeceğiz” dedi.

TEZMAKSAN eğitim sınıfı ile:
- TEZMAKSAN, tecrübesini öğrencilere aktaracak.
- Öğretmen ve öğrenciler, “Ahi Evran” kültürünü yaşatarak usta-çırak ilişkisi kuracak.
- Öğrenciler tecrübe ve eğitimi bir arada edinecek, erken yaşta nitelik kazanarak ileride geleceklerini şekillendirecek.
- Sanayi için insan kaynağı geliştirilecek ve meslek liselerine verilen emek boşa gitmeyecek.


Etiketler: tezmaksan   torna   cnc   egitim   Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi   Sosyal sorumluluk projeleri   meslek lisesi   

2018 Tasarım ve Kodlama Tezmaksan A.Ş.