Çelik Metal, Everising İle Kesim Hızını ve Yüzey Kalitesini Artırdı - Machine Tool Express Dergisi

Çelik Metal, Everising İle Kesim Hızını ve Yüzey Kalitesini Artırdı

Çelik Metal, Everising İle Kesim Hızını ve Yüzey Kalitesini Artırdı

Çelik Metal Genel Müdürü Recep Çelik ve Çalışanlar

1982 yılında kurulan, takım ve alaşımlı mühendislik çelikleri konusunda büyük bir ithalat potansiyeline sahip Çelik Metal, güçlü stoku, deneyimli personeli ve geniş kesim parkuru ile sanayicinin ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunmaya devam ediyor.

Merkezi İstanbul Hadımköy’de bulunan Çelik Metal, kalıp ve imalat sektörünün ana girdilerinden ilk sırayı oluşturan çelik malzemelerin ithalat ve ticaretini çeyrek yüzyılı aşkın tecrübesiyle yürütüyor. Firma, özellikle son yıllarda gerek ürün yelpazesi gerekse hizmet anlayışında önemli atılımlara imza atıyor.

 

Çelik Metal, Everising İle Kesim Hızını ve Yüzey Kalitesini Artırdı

Everising VB0707-25 dikey testereye yatırım yapan Çelik Metal Genel Müdürü Recep Çelik, kalıpçılık ve seri imalat sektörlerine hizmet verdiklerini, bu nedenle de hızlı ve kaliteli testereleri tercih ettiklerini ifade etti. Testere seçimlerini de, kesim hızı, yüzey ve kesim kalitesi, minimum servis ihtiyacı ve sorunsuz servis, yedek parça gibi faktörlerin etkilediğini belirtti. Düşük fiyat performans oranı ve tüm kriterlerine uygunluğu dolayısıyla yatırımlarını, Everising markasını ön planda tutarak yaptıklarını sözlerine ekledi.

Çelik Metal, Everising İle Kesim Hızını ve Yüzey Kalitesini Artırdı

Çelik, Everising VB0707-25 dikey testereye sahip olmadan önce, maksimum 1000 mm’lik malzemeler kesebildiklerini, daha büyük ölçülerdeki malzemelerde ise dışarıda kesim yaptırdıklarını ve ciddi problemler yaşadıklarını anlattı. 1000 mm altındaki kesimlerde ise kesim hızı, yüzey kalitesi ve testere şerit ömründe ciddi artışlar kaydettiklerini, böyle bir markayı Türkiye’ye kazandırdığı için Tezmaksan Makine A.Ş.’ye ve aldıkları iyi hizmet ve destekten dolayı Tezmaksan çalışanlarına teşekkürlerini bildirdi.

Testere ve yeni fabrika yatırımı ile üretim kapasitesini üç katına çıkardıklarını belirten Çelik Metal Genel Müdürü Recep Çelik, bir sonraki hedeflerinin üretim parkurlarına 4.500 mm kesim yapabilen testere yatırımı olduğunu ve bu yatırımlarla birlikte mevcut üretim kapasitesini daha da artırmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Çelik Metal, Everising İle Kesim Hızını ve Yüzey Kalitesini Artırdı

Everising VB ve VBS serisi dikey dilimleme testereleri, hidrolik veya servo motor kontrollü modelleri ve yarı otomatik- tam otomatik sürme imkanı ile 1.000 mm’den 20.000 mm’ye kadar ve daha büyük ölçüdeki malzemelerin kesilmesine imkan veriyor. Bunun yanı sıra, blok kesimlerinde istenilen kalınlıkta, yüksek yüzey hassasiyetinde paralel ve düzgün kesimler yapabiliyor. VB ve VBS serisi ile sağlanan hızlı, kaliteli kesim sayesinde, kesim yüzeylerinde sertleşme ve tahribat olmamaktadır. Everising VB ve VBS serisi dikey dilimleme tezgahları Tezmaksan Makina aracılığıyla Türk sanayicisinin beğenisine sunuluyor.


Etiketler: tezmaksan makina   everising   dikey testere   çelik metal   

Sayı 41
Sayı 43
2018 Tasarım ve Kodlama Tezmaksan A.Ş.