Başkanımızdan Mesaj - Machine Tool Express Dergisi

Başkanımızdan Mesaj

Başkanımızdan Mesaj

TEZMAKSAN, hizmet verdiği sektöre öncülük etmeye kendini adadı. Kuşkusuz bunu,  dünyadaki teknolojik değişim ve gelişimleritakip ederek, sektörde gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla başardık. Bu uygulamaları, TEZMAKSAN’ın bilgi birikimi ve tecrübesine güvenen müşterilerimizle gerçekleştirdik.

Sanayicilerimizin çok iyi bildiği gibi, dijitalleşme artık tüm firmaların öncelik verdiği bir strateji haline geldi. Firmalar rakiplerinin arasından sıyrılabilmek ve müşterileri için fark yaratabilmek adına teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanmak istiyor.Bilgisayar kontrollü (CNC) takım tezgahlarının satışını yapan TEZMAKSAN da, çağının farkında ve  bu sebeple tüm birimlerinde dijitalleşmeyi ön plana alan firmaların başında geliyor.


Üretimde Dijitalleşme adımlarını “KAPASİTEMATİK” ile attık. Çünkü makinaların yeterince verimli kullanılmamasındaki etkenlerden biri de eğitimin yanı sıra; doğru veri analizinin yapılamamasıdır. Biz de TEZMAKSAN olarak makinaların verimli ve tam performansı ile kullanılabilmesi için araştırma yaparak Ar-Ge ekibimizle yeni bir uygulama geliştirdik. “KAPASİTEMATİK” diye adlandırdığımız bu uygulama ile makinanın beyni ile iletişime geçiliyor ve cihazın ürettiği kodlar anlamlı bir hale getiriliyor. Uygulama, kullanıcılara; internet olan herhangi bir yerden; dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar veya akıllı telefon kullanılarak makinalara uzaktan bağlanma olanağı tanıyor. Uygulamayı kullanan bir kişi, makinalarının kaç devirde çalıştığı, o ana kadar
kaç parça işlediği, neden durduğu, ne kadar süre ile durduğu, operatör sökme takma süreleri gibi birçok bilgiye anlık olarak erişebiliyor. KAPASİTEMATİK hakkında daha fazla bilgi için www.kapasitematik.com web sitesinden bilgi alabilirsiniz.


“Eğitimde Dijitalleşme” adımlarını “Dijital Akademi” ile attık. TEZMAKSAN Akademi, dijitalleşmenin en çok etkilediği alanlardan biri oldu. Geçtiğimiz yıl 800 kişinim eğitim aldığı TEZMAKSAN Akademi’nin kurulmasındaki öncelikli amaç: Sektöre yetkin
operatörlerin yetiştirilmesidir. www.tezmaksanakademi.com’da bulunan CNC ile ilgili (torna, işleme merkezi, kayar otomat vs. )  online eğitimler her yerden izlenebiliyor. Öğrenci, eğitim bittikten sonra online sınav olabiliyor. İleride de bu öğrencilerin aldıkları
puanlara göre sektörde eleman ihtiyacı olan firmalara yönlendirilmesi planlanıyor. Böylelikle akademimizin ileride istihdama katkıda bulunması söz konusu olabilecek.  

Sadece işletmelerimiz değil, yayınlarımız da dijitalleşiyor. TEZMAKSAN Akademi bünyesinde çıkartılan “Pratik Sorun Giderme Kitabı” yine dijitalleşmeye güzel örneklerden biri... CNC’lere dair sıkça rastlanılan sorun ve çözümlerinin verildiği sayfalarda QR kodları yer alıyor. Bu kodlara telefonunuzu yaklaştırdığınızda otomatik olarak sorunun ve çözümünün anlatıldığı videoya yönlendiriliyorsunuz. Kitap firmalara 8 TL'ye, www.tezmaksanonline.com’dan satılıyor ve​ tüm geliri imkanı olmayan öğrenciler için harcanmak üzere Akademi’ye aktarılıyor.
Uzun lafın kısası, TEZMAKSAN tüm birimleriyle A’dan Z’ye dijitalleşiyor. Müşterisine, sektöre, sektörel eğitime daha iyi hizmet edebilmek adına çağı yakalıyor.


Etiketler: mustafa aydogdu   kapasitematik   dijital akademi   

Sayı 72
Sayı 74
2018 Tasarım ve Kodlama Tezmaksan A.Ş.