Başkanımızdan Mesaj - Machine Tool Express Dergisi

Başkanımızdan Mesaj

Başkanımızdan Mesaj

MUSTAFA AYDOĞDU YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Saygıdeğer Dostlarım,

Bu sayımızda sizlere, Türk Otomotiv Sektörü’nün dünü ve bugününden bahsedeceğim. Otomotiv Sektörü, temelini Anadolu’da attı ve yıllar geçtikçe gelişip değişerek bugün belirli bir seviyeye gelmeyi başardı. Bu gelişim ve değişim bugün için yeterli mi? Tabi ki hayır. Ama bugün Tofaş, Renault, Ford, Hyundai gibi markaların belirli seviyelere geldiğini görebiliyor ve bu markaların ileride daha da gelişeceklerine inanıyorum.

Kendi markamız değilse de, yukarıda saydığım otomobil markaları hem iç pazar hem de dış pazarda belirli seviyelere ulaştı. Amerika’nın New York eyaletinde kullanılan taksilerde yeniliğe gidildiğinde, taksi olarak kullanılacak araç seçiminde bizim yerli firmalarımızın da son ikiye kalmış olması Otomotiv Sektörü’nde geldiğimiz seviyeyi gösteren iyi bir örnektir.

Firmalarımızın elektrikli araç üretme konusundaki çalışmaları ülkemiz için övünç kaynağıdır. Katılmış olduğum D-8 ülkeleri toplantısında, Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sn. Nihat Ergün’ün, hükümetimizin takdire şayan Yerli Marka Araç Projesi ile ilgili arzularına tanık oldum. Umarım bu projede ülke olarak başarı sağlayabiliriz. Pazarda büyük bir paya sahip firmalarımızın da bu projeye destek verdiğini görmek hepimizi mutlu ediyor. 

Türk Yan Sanayi, kendi markanızla üretebileceğiniz otomobiller için mevcut sektöre başarılı bir şekilde hizmet veriyor. Hatta birçok firma Avrupa’da bulunan önemli otomobil markalarına direkt olarak parça üretiyor. Kendi markanız ile yaratacağınız otomobilde büyük bir sorun yaşamayacağınıza inanıyorum.

Bugün Kalıp Sektörü belli bir seviyeye gelerek, Avrupa ile rahatça rekabet edebiliyor. Yedek Parça Yan Sanayi’nde tüm dünyaya ihracat yapar durumdayız. Plastik sektörü ise uzmanlık alanımız oldu. Kendi markamız bünyesinde üreteceğimiz otomobil için sıfırdan başlamayacağız. Bilinçli ve dinamik mühendis kadrolarımız, kalifiye elemanlarımız ve tecrübemizle bu işe hazırız.

Sektöre yön veren siz saygıdeğer üreticilerin, makine, ekipman ve tecrübelerinizle, bugün olduğu gibi yarın da ülkemiz sanayisinin öncülüğünü ve farklılığını göstereceğinize inanıyorum. Bizler, sizlere makine ve ekipman temin eden, servis ve yedek parça sağlayan firmalar olarak hizmetinizdeyiz. Dünyadaki tüm yenilikleri sizlere sunacağız.

Ülkemizde üretilecek Türk markası otomobilin, şimdiden hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Birbirimize destek verdiğimiz müddetçe, tüm sorunları aşabileceğimize; dünyadaki durağanlığı ve sıkıntıları da birlikte göğüsleyebileceğimize inanıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 


Etiketler: mustafa aydogdu   tezmaksan makina   renault   ford   tofaş   

Sayı 39
Sayı 41
2018 Tasarım ve Kodlama Tezmaksan A.Ş.